Grill ogrodowy na tójnogu
palenisko ogrodowe
Grill z paleniskiem

Zakup paleniska ogniskowego to wydatek, z którego będziemy zadowoleni przez lata. Ciepło z ogniska ogrzeje w chłodne wieczory, palenisko wraz z trójnogiem to wspaniały i uniwersalny sposób na przygotowanie potraw. Funkcji i zastosowań jest paleniska ogniskowego jest ogrom, jak jednak wybrać palenisko z którego będziemy zadowoleni?

Musimy zastanowić się czego oczekujemy od paleniska? Czy ma być bardziej nowoczesne, czy klasyczne? ile mamy miejsca na rozpalenie ogniska w ogrodzie?

Paleniska okrągłe z płaskim dnem, to klasyczne paleniska, które mogą posłużyć do wypalania gałęzi z podwórka, do użytku wraz z grillem jak również do ustawienia na palenisku w wygodny sposób kociołka na nóżkach na pieczonki. Płaskie dno zapewnia bezpieczeństwo,że kociołek będzie stał stabilnie i żeliwny kociołek nie przewróci się. Dodatkowo palenisko może mieć uchwyty do przenoszenia.

Ważna jest również wysokość paleniska, tzn. wysokość dna paleniska nad trawą. Jeśli mamy piękny trawnik i zależy nam, aby po paleniu był w nienaruszonym stanie powinniśmy zdecydować się na zakup wyższego paleniska. Duża odległość od ziemi zapewni bezpieczeństwo podłożu, powietrze będzie swobodnie przepływać i ochładzać przestrzeń pod paleniskiem.

Palenisko Ogrodowe okrągłe
Palenisko okrągłe z uchwytami

Bardziej nowoczesne w swej formie są paleniska kwadratowe. Pasują wspaniale do nowoczesnych budynków i tarasów. Z grillami na trójnogu tworzą wspaniałe komplety, same paleniska jeśli rozpalimy ogień zbudują klimat każdego wieczoru.

Palenisko kwadratowe do ogrodu
Palenisko kwadratowe

Przed zakupem paleniska musimy zdecydować jak duże palenisko potrzebujemy. Jeśli nie ogranicza nas mały taras lub miejsce przygotowane do biesiadowania możemy zdecydować się na paleniska o wielkości 80 lub 100 cm. Duża powierzchnia paleniska sprawia, że możemy układać duże kawałki drewna,gałęzi, bez konieczności rąbania. Duże palenisko pozwoli rozpalić większy ogień, dostarczy więcej ciepła i światła. Jeżeli jednak nie możemy wygospodarować tak dużej przestrzeni, aby wygodnie palić ognisko na tak dużym palenisku pozostaje nam wielkość 60 cm. To mniejsze palenisko, ale dzięki niemu również zbudujemy wspaniały nastój wieczorami.

Wygodą palenia ogniska na palenisku jest możliwość przenoszenia paleniska w inne miejsce jeśli ,np. dym leci na gości. Po zakończeniu palenia w łatwy sposób możemy wyrzucić popiół, schować palenisko lub zakryć je pokrywą,aby w estetyczny sposób ukryć pozostałości po ognisku.

palenisko z pokrywą
Palenisko zamknięte pokrywą

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą palenisk ogniskowych :

https://magiadomuiogrodu.pl/kategoria-produktu/paleniska-ogrodowe/

Zadzwoń