palenisko kwadrat z pokrywą

Paleniska ogniskowe od lat cieszą się niezmierną popularnością, ciągle rosnącą. Zalet palenia ognisk na palenisku ogniskowym jest ogrom. Najważniejsze z nich to mobilność, możliwość przeniesienia ogniska w dowolne miejsce, kiedy tylko zajdzie taka potrzeba. Nie musimy siedzieć w dymie, kiedy nagle zmieni się kierunek wiatru, możemy ognisko urządzić w dowolnym miejscu ogrodu czy tarasu..

Nie wypalamy ziemi,trawy, mamy ciągłą kontrolę nad rozprzestrzenianiem się ognia, który jest ograniczony brzegami paleniska.

Palić ognisko na palenisku ogrodowym możemy cały rok, nawet zimą śnieg nie jest straszny.

Jednak po skończeniu palenia ogniska pozostaje problem co z resztkami po ognisku. Jeśli nie chcemy,aby w nocy wiatr wywiewał sadze z paleniska, porywa jest idealnym rozwiązaniem. Nie musimy gorącego paleniska opróżniać, czekać aż ostygnie, aby się tym zająć, Wystarczy zamknąć pokrywą palenisko i po kłopocie.

Dopalające się ognisko łatwo też zagasimy zamykając pokrywę i odcinając dopływ powietrza.

W razie deszczu woda nie gromadzi się i nie wylewa się z paleniska, brudząc sadzami wszystko dookoła. Woda spływa sobie z pokrywy,a palenisko pozostaje wewnątrz suche.

No i oczywiste walory wizualne,gładka,czysta powierzchnia pokrywy cieszy oko i budzi chęć otworzenia jej i rozpalenia kolejnego ogniska, aby posiedzieć w cieple ognia z rodziną czy przyjaciółmi.

pokrywa na palenisko kwadrat o boku 60 cm
Pokrywa na palenisko kwadratowe o boku 80 cm

Wykonujemy pokrywy idealnie pasujące na nasze paleniska okrągłe czy kwadratowe. Zapraszamy do zapoznania się z cała naszą ofertą palenisk i pokryw na paleniska ogrodowe

.https://magiadomuiogrodu.pl/kategoria-produktu/pokrywy-do-palenisk-ogniskowych/

Zadzwoń